Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Tutaj rozmawiamy o naszych przewoźnikach autobusowych, PKS, PKP oraz drogach.
    Windows XP Firefox

Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez Bray » 29 wrz 2010, 20:22

Temat powstał, gdyż na forum panował mały nieporządek w tym temacie. Stare tematy zostaną zamknięte a posty dotyczące nowych autobusów, linii zostaną przeniesione tutaj.

Na skróty:
Nowe rozkłady - http://dlugoleka.net/viewtopic.php?f=75&t=19&start=0

Informacje:
Nowy rozkład jazdy
Początkowe przystanki nowych autobusów będą znajdowały się koło kościoła p.w. św. Wojciecha przy placu Dominikańskim, na placu Grunwaldzkim oraz na Psim Polu.

Reorganizacja komunikacji strefowej Wrocław-Długołęka to nowy układ linii oraz obsługa nowych miejscowości, jak m.in. Bielawa, Brzezia Łąka, Kiełczówek czy Jaksonowice, a także nowe bilety.

Taryfa biletów strefowych na tym terenie zostanie rozszerzona o bilety przesiadkowe (tzw. trasowane) umożliwiające przejazd dowolną linią po jednej trasie. Można będzie pojechać jedną linią, a później przesiąść się w inną w czasie maksymalnym do 90. minut.

W punkcie sprzedaży biletów (przy punkcie Lotto na ul. Krzywoustego 317) pasażerowie autobusów strefowych będą mogli nabyć bilety imienne okresowe ważne zarówno na liniach strefowych, jak i miejskich autobusach linii normalnych i pospiesznych. Bilety jednorazowe kupuje się już bezpośrednio u kierowcy autobusu. Dla pasażerów korzystających z wrocławskiej komunikacji miejskiej przygotowano dodatkowe ułatwienie. Za okazaniem Urbancard będą mogli podróżować „900-tkami” – bez ponoszenia dodatkowych kosztów – po tych samych trasach co liniami miejskimi. Zarówno kierowcy, jak i kontrolerzy w autobusach strefowych zostaną wyposażeni w czytniki Urbancard. Co ważne, zarówno w komunikacji miejskiej, jak strefowej międzygminnej należy mieć przy sobie dowód zakodowania biletu i zachować do okazania w razie kontroli. To papierowe potwierdzenie aktywnego biletu.

Na Karcie Miejskiej można również zakodować linię 900 wraz z inną linią miejską, ale wtedy bilet ważny będzie wyłącznie w granicach Wrocławia. Aby wyjechać 900-ką poza granicę miasta będzie trzeba wykupić bilet okresowy na linie strefowe międzygminne dostępny wyłącznie u przewoźnika.

Po Wrocławiu autobusami strefowymi będzie można poruszać się także na bilet czasowy. Skasowany w innym pojeździe zachowa ważność do granic Wrocławia. Jeżeli pasażer zechce wyjechać poza strefę miejską, będzie zobowiązany do wykupienia biletu do kolejnej strefy u kierowcy. Z kolei jadąc w kierunku centrum Wrocławia (w granicach miasta) będziemy okazywać bilet czasowy u kierowcy w autobusie strefowym, a następnie korzystać z komunikacji na terenie miasta.

Od czwartku 30 września na trasy wyjedzie osiem linii strefowych obsługujących teren miasta Wrocławia oraz Gminę Długołęka. Zlikwidowane zostaną trzy linie autobusowe 903, 905 oraz 906. Pasażerowie, którzy wcześniej wykupili okresowe bilety na te linie nie muszą się obawiać. Zachowają one nadal ważność i będzie można się na nich poruszać nowymi liniami po tych samych trasach.

Operatorem linii będzie konsorcjum wrocławskich firm Sevibus Sp. z o.o. S.K.A. i Socibus Sp. z o.o.

http://www.wroclaw-powiat.wfp.pl/news.php?id=52671
http://mojadlugoleka.blogspot.com - Strona miejscowości Długołęka -
http://dietpharmacy.pl - Polecany dietetyk z Długołęki
Avatar użytkownika
Bray
 
Posty: 817
Dołączył(a): 19 maja 2008, 15:32
Lokalizacja: Długołęka

Reklama

    Windows XP Internet Explorer 7

Odp.: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez ania » 1 paź 2010, 06:33

Witam! Chciałam powiedzieć, że nowy rozkład autobusów jest delikatnie mówiąc idiotyczny. Mieszkając w Wilczycach mamy gorsze połączenia niż były do tej pory. Jest ich o połowę mniej niż było. To jest śmieszne żeby mieszkać kilkaset metrów od granicy Wrocławia i nie mieć czym sie dostać do miasta. Gratuluję pomysłowości!!!!!!!!!! Jeszcze mam takie pytanie, czym mam wrócic z pracy w sobotę rano skoro pierwszy autobus z grunwaldzkiego odjeżdża o 9.30 a prace kończę o 6.00? Chyba hulajnoga dotre do domu. Nie wiem czym sie kierowano układajac taki rozkład jazdy. To jest JEDNA WIELKA POMYŁKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ania
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez goscc » 1 paź 2010, 10:51

ania napisał(a):Witam! Chciałam powiedzieć, że nowy rozkład autobusów jest delikatnie mówiąc idiotyczny. Mieszkając w Wilczycach mamy gorsze połączenia niż były do tej pory. Jest ich o połowę mniej niż było. To jest śmieszne żeby mieszkać kilkaset metrów od granicy Wrocławia i nie mieć czym sie dostać do miasta. Gratuluję pomysłowości!!!!!!!!!! Jeszcze mam takie pytanie, czym mam wrócic z pracy w sobotę rano skoro pierwszy autobus z grunwaldzkiego odjeżdża o 9.30 a prace kończę o 6.00? Chyba hulajnoga dotre do domu. Nie wiem czym sie kierowano układajac taki rozkład jazdy. To jest JEDNA WIELKA POMYŁKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


zgadzam sie rozklad jazdy to paranoja.
Pani Wójt podczas wyborów sie Pani i radnym z Pani ugrupowania odwdzięczymy
goscc
 

    Windows XP Internet Explorer 8

Odp.: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Mieszkaniec Wilczyc » 1 paź 2010, 11:18

Też sie zgadzam mieszkamy na granicy wrocławia a komunikacje mamy jak byśmy z 30km od miasta mieszkali, Linia 911 była najbardziej rentowną w gminie i chyba za to nas teraz ukarali a konkretnie mieszkańców Wilczyc. Zapraszam na zebranie wiejscie 8 października w Gimnazjum w Wilczycach Panią Wójt równierz.
Mieszkaniec Wilczyc
 

    Windows XP Internet Explorer 7

Odp.: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez ania » 1 paź 2010, 11:19

Zgadzam sie w 100% z tym który napisał, że odwdzięczymy się za to.
ania
 

    Windows XP Internet Explorer 7

Odp.: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Gość » 1 paź 2010, 11:22

Na zebranie mam nadzieję, że przyjdzie wilele osób ale na to, ze Pani Wójt przyjdzie raczej bym nie liczyła. Chybażeby stał się cud.
Gość
 

    Windows XP Internet Explorer 7

Odp.: Zadaj pytanie Pani Wójt!

Postprzez Mieszkanka Wilczyc » 1 paź 2010, 11:55

Mam nadzieję, że po wyborach coś w końcu zacznie sie zmieniać na lepsze w Wilczycach. Może w koncu ktoś sie weźmie za remont dróg. I przedewszystkim mam nadzieję, że zmieni się rozkład autobusów.
Mieszkanka Wilczyc
 

    Windows XP Internet Explorer 8

Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez Gość » 1 paź 2010, 12:36

Dla zainteresowanych zebranie wiejscie w Wiczycach jest o godz. 18.30 w Gimnazjum w Wilczycach jednym z tematów będzie poruszenie Komunikacji !!! oraz brak chodnika przy ul. Wrocławskiej
Gość
 

    Windows XP Firefox

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez kotow7 » 1 paź 2010, 19:55

Też słyszałem wiele negatywnych uwag o nowej komunikacji. Podobno rozkład jazdy może ulec zmianie, po około miesiącu jego funkcjonowania, gdy zebrane zostaną wszystkie uwagi o nim, m.in. w szkołach.
Pamiętam też wiele negatywnych uwag o DLA. Jak to czasy się zmieniły :-)
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows XP Firefox

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez Tiberias » 2 paź 2010, 09:23

No cóż, nic dziwnego że niezadowolenie niektórych osób odbija się głośniejszym echem niż ew. zadowolenie z nowego przewoźnika innych. Wiadomo że nigdy nikomu się nie dogodzi. A czy zmieniło się rzeczywiście na gorsze? No ja po trzech dniach kursowania nowych autobusów nie jestem w stanie tego powiedzieć ;-)
Pożyjemy zobaczymy, jak zwykle.
Nowy Regulamin

  ▲
▲ ▲
Avatar użytkownika
Tiberias
 
Posty: 137
Dołączył(a): 19 maja 2008, 18:04
Lokalizacja: Długołęka

    Windows XP Firefox

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez t-tas » 2 paź 2010, 10:51

Jako mieszkaniec Brzeziej Łąki powinienem z zachwytu uszami klaskać w związku z dodatkowym operatorem i nowymi kursami. Przede wszystkim gdy się dowiedziałem o nowych połączeniach pomyślałem sobie , że ktoś organizując nowe połączenia będzie chciał ulżyć mieszkańcom dając im to czego nie daje POLBUS PKS- i faktycznie połączeń jest więcej, są nowe wozy i w sumie tyle. Jak było mało połączeń w weekendy tak nic się nie zmieniło bo rozkład 921 ma tylko opcję "dni robocze i szkolne". I jak nie było jak w sobotę czy niedzielę pojechać do pracy na 1 zmianę? Jak wrócić w te dni gdy kończy się pracę o 21 czy 22? Każdy lubi sobie pójść na zakupy czy do kina w weekend dlatego ludzie pracują w te dni by inni mogli sobie odpocząć ale by dać tym ludziom jak dotrzeć i wrócić z pracy to już nikt nie pomyślał.
W dni robocze też nie jest wspaniale- po co kurs z Brzeziej do wrocka o 5.33 skoro na Psim polu jest on o 5.57, a na Grunwaldzkim o 6.14- jak masz na 6 do pracy jest on całkowicie zbędny.
Ciekawą sprawą jest też zaczynanie i kończenie służby wozu w Brzeziej Łące czyli rano wóz na pusto leci do Brzeziej i wieczorem pusty z niej wyjeżdża- nie wiem gdzie jest zajezdnia SEVIBUS bo chyba gdzieś jest- chyba, że wozy nocują pod mieszkaniami kierowców, ale chociaż wieczorny zjazd mógł by być kursem zjazdowym tzw "do zajezdni" chociaż do Psiego pola.
Jak na razie to odnoszę wrażenie uszczęśliwiania na siłę, rzucenia ochłapa. Nie wnikam w to czy innym miejscowościom się pogorszyło w związku z nową organizacją komunikacji zbiorowej bo mnie to nie dotyczy, ale w Brzeziej jakoś specjalnej poprawy nie czuję.
Dodam co zaobserwowałem dziś czyli w niedzielę 3 października- na przystankach w Śliwicach i Pietrzykowicach doklejono na przystankach "Na żądanie"- a w rozkładzie nic na ten temat nie ma.
t-tas
 
Posty: 53
Dołączył(a): 30 lis 2008, 11:13
Lokalizacja: Brzezia Łąka

    Windows XP Firefox

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez mieszkanka Bykowa » 6 paź 2010, 15:14

To jeszcze nic. Chciałabym zwrócić uwagę, że w Bykowie - w środku gminy - można zaobserwować zjawisko komunikacyjnej DZIURY!
Pani Wójt nie uwzględniła faktu, że ludzie z Bykowa też jeżdżą do pracy do Wrocławia i chcieliby wreszcie móc korzystać z tańszych autobusów, zamiast być skazanym na korzystanie z usług Polbusa, gdzie bilet cały do Wrocławia kosztuje 4,50, a ulgowy 4,50! PARANOJA! :eek:
mieszkanka Bykowa
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 paź 2010, 10:03

    Windows XP Firefox

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez kotow7 » 6 paź 2010, 19:51

Kurcze, przecież to nie jest tak, że Wójtowa ustala rozkład jazdy autobusów. Proszę poczytać na stronie miasta Wrocławia
( www.wroclaw.pl ), że miasto chwali się współpracą z Gminą. O liczbie i częstotliwości autobusów decyduje też miasto Wrocław w drodze porozumienia, bo ich drogi, ich przystanki. Z tego co wiem, to była "batalia" o uchowanie połączenia na pl. Dominikański, miasto chciało by kursy kończyły się na Kromera, bo każdy dodatkowy autobus w mieście to większy korek. No i co maja powiedzieć inni, gdzie nie ma Polbusu? Nawet z droższymi biletami?
Miejscowości przy drodze krajowej 8 ., maja full wypas w porównaniu z innymi miejscowościami.
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

    Windows XP Firefox

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez mieszkanka Bykowa » 7 paź 2010, 18:03

kotow7 napisał(a):Kurcze, przecież to nie jest tak, że Wójtowa ustala rozkład jazdy autobusów. Proszę poczytać na stronie miasta Wrocławia
( http://www.wroclaw.pl ), że miasto chwali się współpracą z Gminą. O liczbie i częstotliwości autobusów decyduje też miasto Wrocław w drodze porozumienia, bo ich drogi, ich przystanki. Z tego co wiem, to była "batalia" o uchowanie połączenia na pl. Dominikański, miasto chciało by kursy kończyły się na Kromera, bo każdy dodatkowy autobus w mieście to większy korek. No i co maja powiedzieć inni, gdzie nie ma Polbusu? Nawet z droższymi biletami?
Miejscowości przy drodze krajowej 8 ., maja full wypas w porównaniu z innymi miejscowościami.


Byków jest przy trasie, okej. I to jest gminie bardzo na rękę, bo nie musi nic dokładać do komunikacji w mojej wsi. Niech sobie ludzie dojeżdżają do Wrocławia za 4,5 w jedną stronę. Zakładając, że pracujemy 20 dni w miesiącu (2x4x20=160zł).
Proszę sobie samemu odpowiedzieć na pytanie do czego prowadzi monopol Polbusa.
mieszkanka Bykowa
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 paź 2010, 10:03

    Windows XP Firefox

Odp.: Nowe autobusy, linie [temat zbiorczy]

Postprzez kotow7 » 7 paź 2010, 22:20

Ale ja nie mówię, że Polbus jest tani. Nie mówię, że nie powinno być więcej autobusów do Wrocka. Nie mówię, że Wasze wydatki to pikuś, że są mi obojętne. Ja tylko chcę by spojrzeć na problem trochę szerzej, nie przez pryzmat jednej wsi.
Gmina ma zapewnić komunikację w Gminie, nie miedzy gminami (Wrocław-Długołęka). Więc naturalnym jest, że nie dubluje istniejących połączeń, starając się zapewnić połączenia innym miejscowościom.
kotow7
 
Posty: 585
Dołączył(a): 27 paź 2008, 00:18

Następna strona

Powrót do Komunikacja



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników